Bebeklerdeki egzama için çocuk alerji uzmanları tercih ediliyor. Bunun nedeni de bebeklerdeki egzamanın en sık nedeni gıda alerjisi olmasıdır. Yüzlerde egzama ile kendini gösterir ve daha sonra eklem yerlerinde kızarıklık olur. Bu çocuklar sıklıkla birçok hekime gider, kremlerle düzelir ama yine tekrarlar. Egzamanın uzmanının çocuk alerjisi uzmanı olduğunu öğrenen aileler çocuk alerji uzmanlarının yolunu tutar. Yapılan testler neye karşı alerjisi olduğu saptanan bebekler gerekli diyetle artık kaşıntıları düzelir. Tedavi edilir. Bu nedenle bebeklerde egzama belirtileri varsa kesin teşhis için mutlaka çocuk alerjisi uzmanlarınca görülmesi gerekir.

Besin alerjisi çocuğu olan aileler çocuk alerjisi uzmanlarını tercih ediyor.

Bunun sebebi de çocuklarda besin alerjisi teşhisi alerji testiyle tespit edilmesi ve bu konuda en deneyimli uzmanların çocuk alerjisi uzmanları olması nedeniyledir. Tek başına alerji testi teşhis koydurmaz. Yeterince deneyim sahibi olunmaz ise yanlış teşhis ve gereksiz diyet ile çocuğun beslenmesi bozulur. Bu nedenle kesin teşhisin mutlaka çocuk alerjisi uzmanı tarafından yapılması gerekir.

Sonuç olarak alerjik hastalıkların belirtileri varsa mutlaka çocuk alerjisi uzmanlarınca çocukların değerlendirilmesi ve daha sonra kesin teşhis konulması ve teşhis sonrası çocuk doktorlarının hastaları takip etmesi en doğru yaklaşımdır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir